28 Mart 2012 Çarşamba

Catia V5 R21

Ürün başarısı için Catia V5 önde gelen bir çözümdür. Bütün üretim organizasyonlarını; tedarik zincirleri aracılığıyla OEM’lerden bağımsız küçük üreticilere kadar adresler.
Catia endüstrilerde geniş bir yelpazede kullanılabilir; havacılıktan otomotive ve endüstriyel makinelere, elektroniklerden, gemi inşaatına, tesis dizaynına ve tüketim mallarına kadar.
Bugün Catia herhangi bir şeyi örneğin; uçaktan, mücevherler ve elbiselere kadar tasarlamak için kullanılıyor.

Komple ürün geliştirme süreci güç ve fonksiyonel aralığının adreslenmesi sayesinde yeniden ürün tasarım işlemini kolaylaştırır ve geliştirme döngülerini kısaltır, böylece işletmelerin pazar ihtiyaçlarına hızlı yanıt vermelerine yardımcı olur.
İşbirlikçi ürün yaşam döngüsü yönetimi için ENOVIA ile birlikte, mühendislik kalitesi için SIMULIA ve üretim performansı için de DELMIA kullanılır.
CATIA V5, PLM in anahtar bileşenidir.

YENİLİKLERE KISACA BİR BAKIŞ:
• Üreten müşterilerin ilgi alanların ve endüstrilerde, üretim ve kalite iyileştirmelerinde destek
• CATIA Icem dizayn ürünlerinde fonksiyonel tamlığa ulaşılması
• CATIA Version 6 ya kolay geçişi sağlamak
• Sınıfının en iyi işleme (ör. metal işleme) stratejileri,
GENEL BAKIŞ:
CATIA V5R21, CATIA SKETCHER I DAHA İYİ TASARIM KESİNLİĞİ İÇİN GELİŞTİRDİ;
Catia Part Design, yansıtıcı çizgiler ya da iç profiller ve ürün şekli arasında yeni ortaya çıkan ilişkilendirme ile konsept dizaynlarda zaman tasarrufu getiriyor.3 boyutlu yüzler/özelliklerin ilişkisel siluetlerinden elde edilen 2 boyutlu geometrik detayları doğru bir şekilde düzeltebilirsiniz. Ayrıca bu taslağa dahil bölgeler özel işlemleri göstermek için de kullanılabilir. Projeksiyon ve kesişim eğrileri kullanıcıya aynı beceriyi sağlar.
CATIA V5R21 HARİCİ 2D FORMATLAR SAYESİNDE KONSEPT ÇALIŞMALARIN DEĞİŞİMİNE İZİN VERİR;
Konsept çalışmaları 2 boyutlu datalarla başlar, DXF ve DWG dosyalarından direk olarak alınırlar, her bir 2 boyutlu katmanı ilgili sayfaya aktarır. Daha sonra konsept üst üstteki sayfaların avantajlarını da kullanarak, uygun 3 boyutlu datalarla çalışılabilir. Tüm bu verileri tek bir çizim sayfasında oluşturma ihtiyacı duyulduğunda 2 boyutlu dış formatları kullanarak paylaşım sağlar.
CATIA V5R21 TASARIM EK AÇIKLAMALARINA ESNEKLİK GETİRİR;
Catia V5R21 kullanıcılara toleransların seçiminde ve pattern deliklerin açıklamalarında daha fazla esneklik getirdi. Her pattern kendi anlamsal açıklamalarını içerir. Mesafe ve pozisyon açıklamaları pattern yaratma adımları kullanıcıya otomatik olarak sunulur, böylece verimlilik alanında önemli bir kazanç sağlar.
CATIA V5R21, CATIA IMAGINE&SHAPE in ÜSTÜN KULLANICI DENEYİMİ İLE, OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNDE GÖVDE ÇALIŞMALARINDA YÜKSEK KALİTELİ YÜZEY BAŞARISI GEİTİRİR.
Catia Imagine&Shape alt bölme yüzey teknolojisini temel alan sanal kil modelcisi, tasarımcılar için yüzey kesme gibi kullanılışlılık bakımından artı üstünlük getirecek gövde yüzeyi detaylarında dünya klasında yüzey araçları sunar. Ayrıca tasarımcılar, tasarım safhasında gerçek zamanlı renderingin görüntüsel geribeslemesinin avantajlarının da kullanabilirlik. Bu da Catia Imagien&Shape modülünü otomotiv endüstrisinde gövde tsarımında tam olarak uygun kılıyor.
CATIA V5R21 FONKSİYONEL TAMAMLIĞA VE V6 CATIA ICAM ÜRÜNLERİ İÇİN V5-V6 ARASINDAKİ DENKLİK ÖZELLİĞİNE ERİŞMİŞTİR.
Catia V5R21 güçlü bir serbest form , yüzey modelleme ve analiz yeteneklerini A sınıfı modelleme alanı içinde modifikasyon avantajını genişletir. V5R21 yüzey kalitesini doğrulamak için, daha verimli araçlarla üretilen yüzeylerin kalitesini artırır. Kullanıcı verimi ve iş akışı da uyarlanabilir kullanıcı arayüzü ve özel br modelleme ortamı sayesinde gelişir. Bu da V5R19, V5R21 ve V62012 nin hizalama özelliğini tamamlar.
CATIA V5R21 LOFT KOMUTU GELİŞİMİYLE MEKANİK YÜZEY TASARIM TEKNOLOJİLERİNİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDER.
Daha önce sadece teğet süreklilik desteklenirken loft komutu, eğik süreklilikte, kesit ve klavuz destekleriye tanımlamak için geliştirildi. Bu yeni kapasite loftun kalitesini artırdı, çünkü tam olarak kesit ve klavuzlara, hangi sürekliliği eklemek istediğinizi belirleyebiliyorsunuz. Diğer gelişim ise tek atışla yüzey yaratmanıza imkan verir. Loft komutunda bir kesit ve 2 klavuz eğrisinin bir uçta kesişmesi, bu yüzeyleri oluşturmak için yeterlidir, sonuçlar üretilebilirliği artırır.
CATIA V5R21 İŞLEME STRATEJİSİNDE EN İYİSİNİ SUNAR VE DAHA İYİ ÜRETİM KAZANCI İÇİN İŞLEME SİMÜLASYONUNU GELİŞTİRMEYE DEVAM EDER.
Yeni R21 sert metallerin işlemesinde yeni işleme stratejileri geitirir. Multi-Pocket Flank Contouring (Kanat biçimlendirici) çeşitli geliştirmeler yapmıştır, mesela köşelerde besleme oranı azaltma ya da eşsiz programlama ve işleme zamanı azaltmak için, kapalı araç yolları için üst üste kontrol uygular.
CATIA V5R21 HENÜZ CAD in YENİ FORMATLARINI DESTEKLEYEREK AÇIKLIĞINI GELİŞTİRMEYE BAŞLAMIŞTIR.
Yeni format ProE WF5, UG NX6, SolidWorks 2009, SolidWorks 2010, ACIS V19 ve Parasolid V21 i destekler.
CATIA V5 ve CATIA VERSION 6 ya GEÇİŞ:
Müşterileirmize V5 ten V6 ya geçerken, sanki V5 versiyonlarındaki geçişler gibi sorunsuz geçişler sağlıyoruz. DS V5 ten V6 ya data aktarımında yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya rahat geçişi garantiler.
V5 te çalışmaya devam etmek isteyen müşterilerimiz için de DS V5 desteği vermeye devam edecektir.
DETAY AÇIKLAMALAR:
CATIA MEKANİK
CATIA V5R21 SADECE 3D GRAFİK ÖZELLİKLERİNİ DEĞİŞTİRİLDİKTEN SONRA ETKİLENEN GÖRÜNÜŞLERİ YENİLEYEREK VERİMLİLİĞİ GELİŞTİRİR.
3D tasarımın grafik özelliklerinin değişiminden sonra drawingte sadece değiştirilmiş tasarımın görünüşü update ister, diğer görünüşlerde herhangi bir update isteği olmaz.
CATIA V5R21 ISO 14405-1, ISO 10135, AWS A2.4, ISO 2553 and JIS Z3021 i TEMSİL EDEN STANDARTLARIN EKLENMESİYLE, ÇİZİMLERİN STANDARDİZASYONLARINI GÜÇLENDİRİR
Bu DSISO1 ve SYM2 fontlarının gelişmesini, fazladan mühendslik sembolleri eklenmesini, yeni kaynak sembollerini, yeni uygulama alanlarının eklenmesini sağlar.
CATIA V5R21 OFFSET BAĞLANTILI 3D ELEMANLARINI ve 2D ARKAPLAN GEOMETRİLERİNİ DAHA VERİMLİ HALE GETİRİR.
IGES 2D DOSYALARI LAYOUTA YOLLARKEN ESNEKLİĞİ ve VERİMLİLİĞİ ARTIRIR.

www.3ds.com
 www.3dcatia.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder